درباره ما

در حال حاضر تامین غذاي پاك و سالم از مهمترين دغدغه هاي جوامع  بشري است كه موجب گردیده  توليدات پروتئيني حاصل از پرورش و استحصال دام و طیور  سهم بسزايي در سفره غذايي انسانهاداشته باشند .

حفظ و صیانت از سرمایه دامي کشور  که تولیدات آن ارتباط مستقیم با تغذیه ،بهداشت و سلامت جامعه دارد،نیازمند اقدامات و نظارت های علمی و دقیق  بخش دامپزشکی می باشد.

صنعت داروسازی دامپزشکی یکی از حلقه های اصلی درمجموعه پیشگیری ،کنترل و مبارزه با انواع  بیماری هاو اختلالات پاتولوژیک می باشد. ، در حال حاضر این صنعت در کشور عزیزمان ایران به صورت یک پدیده علمی – صنعتی چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی رشد چشمگیر و قابل اعتنایی یافته و خود  را به مرتبه ای رسانده است که میتواند به راحتی پاسخگوی نیازهای داخلی بوده ودر عین حال با آخرین استانداردها وتکنولوژی روز دنیا نیز رقابت نماید.

شرکت داروسازي رويان دارو،توليد كننده و توزيع كننده انواع محصولات دارويي دام وطيوربا نام اوليه جامدات آفاق در سال ١٣٨٤ تاسيس گرديد.اين شركت طی مدت کوتاه وپس از مطالعه وتحقيقات لازم ، با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب در بخش های داروسازی ،دامپزشکی و مهندسی اقدام  به تدوين يك برنامه توسعه در قالب  فازهاي چهارگانه با هدف تحقق كامل  تا سال ١٣٩٥ نمود.

در فاز اول اين برنامه  طراحي، ساخت و راه اندازی کارخانه جدید تولید داروهای دامپزشکی درمدت كمتر از نه ماه باسرمايه گذاري ثابت بالغ بر پنجاه ميليارد ريال در شهرک صنعتی شرق استان سمنان به انجام رسيده و بهره برداري از آن طي مراسمي در دي ماه ١٣٨٨ رسما آغاز گرديد.

اين مجموعه با زيربناي  بیش از  ١٠٠٠٠ متر مربع در ۲۰ هزار متر مربع زمین مشتمل برسالن هاي توليد، انبارها، تاسيسات و آزمايشگاه هاي مجهز با ظرفیت تولید سالیانه شش میلیون لیتر انواع داروهای محلول و پنج هزارتن داروهای پودری، شروع به فعالیت نمود.

با توجه به حساسیت و اهمیت این صنعت ،در طراحی، ساخت و تجهیز این کارخانه از آخرین فن آوری روز دنیا وشرایط بهینه تولید مطابق با تمامی استاندارهای بین المللی در تولیدات دارویی(GMP ) استفاده شده و با ارائه يك سامانه توليد و توزيع منطقي، موفق به اخذ استاندارهاي ISO9002 درمديريت وGMP درتوليد گرديد.

 براساس مقررات (GMP) یک فرآورده دارویی، اعم از داروهای انسانی یا دامپزشکی، در صورتی قابل مصرف و مناسب تشخیص داده می شود كه شركت توليد كننده امكان برقراری سیستم تضمین کیفیت در طراحی، فرمولاسیون، ساخت وکنترل کیفیت محصولات خود  را دارا باشد.

 در كمتر از دوسال پس از افتتاح فاز اول، فاز دوم اين طرح شامل طراحي، ساخت و راه اندازي  خطوط توليد داروهاي تزريقي دامپزشكي طي مراسمي همزمان با روز ملي دامپزشكي ودر سال جهاني دامپزشكي به اتمام رسيد. اين فاز با سرمايه گذاري ثابت بالغ بر پنجاه ميليارد ريال در فضايي به مساحت دوهزار متر مربع به بهره برداري رسيده و زمينه اشتغال زايي بيش از هفتاد نفر را به صورت مستقيم فراهم نمود.

این شرکت از بدو تاسيس تا سال١٣٩٣ بیش از یکصد  قلم ازتولیدات  خود را  پس از اخذ مجوزهاي لازم از مراجع قانوني و ذيصلاح  و انجام کلیه آزمایشات مربوطه به بازار مصرف عرضه نموده است.

از دیگر افتخارات این شرکت کسب گواهینامه استاندارد اروپا  (CE) در سال ١٣٩١ می باشد.

 محصولات غیرتزریقی اين شركت مشتمل بر  شش گروه آنتي بيوتيك ها، ويتامين ها، ضد كوكسيديوزها، ضدانگل ها، ضدعفوني كننده ها و محصولات متفرقه مي باشد:

 گروه ١-آنتي بيوتيك ها:

 اين گروه شامل آنتي بيوتيك های محلول، پودر مخلوط در دان، پودر قابل حل در آب  و سوسپانسیون خوراکی می باشد.

 گروه ۲-ويتامين ها و مکمل ها:

 اين گروه شامل انواع ويتامين ها مشتمل بر محلول های خوراكي و پودر قابل حل در آب مي باشد.

گروه ٣-ضد كوكسيديوزها:

 اين گروه شامل داروهای ضد كوكسيديوز مشتمل بر پودرهای مخلوط در دان و پودر قابل حل در آب مي باشد.

گروه ٤-ضدانگل ها:

 اين گروه شامل محصولات خوراكي مي باشد.

گروه ٥-ضدعفوني كننده ها:

اين گروه شامل انواع ضدعفوني كننده مي باشد كه همگي آنها درصنعت دام وطيور مورد استفاده قرار مي گيرد.

گروه ٦- اقلام دارويي ديگر:

شامل پودر قابل حل در آب و محلول هاي خوراكي مي باشد كه همگي آنها در درمان بیماری های دام وطيور كاربرد دارند.

اقلام تزریقی شرکت نیز در 6 گروه زیر تقسیم می شوند:

١ – آنتی بیوتیک ها

۲ – ضد التهاب ها

٣ – ضد انگل ها

٤ – هورمون ها

٥ – ویتامین ها و مکمل ها

6 – متفرقه

دفتر مرکزی این شرکت در تهران واقع بوده و مشتمل بر بخشهای مختلف مدیریت، فروش، بازاریابی و پخش، تبلیغات و اطلاع رسانی، آموزش و تحقیقات می باشد. قریب 200 نفر از نیروهای جوان، باتجربه و خلاق با این مجموعه در فضایی علمی و دوستانه همکاری می کنند که بخش عمده از آنها دارای تحصیلات کارشناسی،کارشناسی ارشد ، دکترا و دکترای تخصصی می باشند. بیش از 400 نفر نیروی متخصص و کارگری هم در کارخانۀ رویان دارو مشغول به کار هستند

یکی از شاخص ها و مزیتهای محصولات این شرکت توجه ویژه  به مارکتینگ وبسته بندی می باشد.که نقش مهمی درارتقای کیفی وکمی توليدات و احترام به حقوق مصرف کنندگان دارد.كليه مراحل طراحي،آماده سازي وچاپ ملزومات بسته بندي محصولات به صورت مستقيم  توسط همكاران  وكارشناسان  مجرب وبا بهره مندی از بهترین امکانات توسط اين شركت صورت مي پذيرد.

 شرکت رويان دارو در جهت شناساندن بهتر گروه های دارویی خود از یک الگوی رنگ بندی استفاده نموده است كه این روش در سامانه انبارداری،توزیع ، فروش و مصرف  قابل اجرا بوده و موجب افزایش سرعت  ودقت در گردش کار ميشود .

 همچنین این شرکت در جهت معرفی بهتر محصولات خود در عرصه بین المللی مبادرت به ثبت کلیه محصولات خود در سیستم بارکد بین المللی و ملی نموده است.

آموزش و تحقیقات نقش و جایگاه مهمی  در صنعت داروسازی دامپزشکی وپزشکی  و بهبود وضعیت کیفی داروهای تولید شده توسط کارخانجات  را دارد.به همین دلیل این شرکت از بدو فعالیت توجه ویژه ای به امر آموزش و افزایش سطح علمی کارکنان شرکت از یک سو وارتقا و به روزرسانی سطح آگاهی بهره  برداران وفعالان  صنعت دام و طیور نموده  است.

شرکت در نمایشگاههای تخصصی ، تولید فیلمهای آموزشی ،تهیه و چاپ بولتن های علمی، ،برگزاری کارگاههای آموزشی ویژه بهره برداران و دامپزشکان درمانگاهی و مسئولین فنی داروخانه های دامپزشکی  از اهم اقدامات این شرکت  می باشد.

از سوی دیگر همواره سعی شده است که ارتباطی دوجانبه ومستقیم جهت تبادل اطلاعات و فن آوری های روز دنیا با مراکز تحقیقاتی و دانشکده های دامپزشکی داشته و علاوه بر رفع نواقص و کاستیهای احتمالی ،گامهای بلندی در جهت ارتقای کیفی عملکرد شرکت برداشته شود.

 شرکت رویان داروهمواره تلاش نموده درهدف گذاری، برنامه ریزی واقدامات خود، نظارت  سازمان دامپزشکی کشور به عنوان تنها نهاد نظارتی و حاکمیتی ذیصلاح درتمامی مراحل در نظرگرفته و و همواره از نقطه نظرات و مشاوره مدیران وكارشناسان اين سازمان حداكثر بهره برداري را بنماید.

بخش بازاریابی ،پخش و فروش این شرکت در قالب سی ویک نمایندگی در سراسر کشور مبادرت به پخش مستقیم محصولات خود می نماید.کلیه نمایندگیهادارای امکانات دفتری لازم ، نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده ،ماشین های حمل و نقل مجهزوانبارهای مناسب می باشند.بنابراین شرایط  پخش مواد بیولوژیک و داروها  با رعایت کامل اصول زنجیره سرد در سراسر کشور فراهم شده است.این شبکه توزیع به صورت  مستمر و آنلاین  عمل نموده و مجهز به سیستم ارزیابی بازار بوده و به صورت دائمی توسط گروههای بازاریابی و فروش مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد.

شرکت داروسازی رویان دارو، پس از تحقق بهره برداری از فازهای اول و دوم در نظر دارد تا در آینده ای نزدیک نسبت به راه اندازی فاز سوم وچهارم نیز اقدام نماید.این مرحله از توسعه که بخش ساختمانی آن تامین شده است،شامل تولید داروهای تزریقی و خوراکی انسانی،واکسن های دامی،داروهای های تک و بایوتک با سرمایه گذاری ثابت حداقل دویست میلیارد ریال  واشتغالزایی حدود یکصد نفر می باشد.

تلاش در جهت گذر از دروازه بازارهای جهانی ،تولید داروهای انسانی ،ایجاد تنوع بیشتر،مارا برآن داشته تا با عزمی راسخ و اراده ای محکم با چشم اندازی پنج ساله در مسیر تبدیل شدن به یکی از معتبرترین شرکتهای داروسازی در خاورمیانه تا سال ١٣٩٥گام برداریم.

امید است با استعانت از درگاه الهی،همت و حمایت مسئولین وبهره مندی از نبوغ و تلاش فرزندان این مرز و بوم ،شاهد رویش ،شکوفایی و بالندگی روز افزون صنعت دارویی کشور باشیم.

ماموریت :

بهره گیری از سرمایه انسانی متخصص و با تجربه در کنار جوانان پرانگیزه ما را برآن داشت تا با این گنجینه عظیم در جهت ارتقاء سلامت و بهداشت جمعیت دام،طیور و آبزیان در داخل و خارج از مرزهای کشور باشیم.

 چشم انداز ما:

تبدیل شدن به یکی از برندهای برتر تولید داروهای دامپزشکی در غرب آسیا با تمرکز بر ارتقاء مستمر کیفیت ، خدمات ، قیمت رقابتی و ایفای نقش شرکتی پیشرو و نوآوری در صنعت داروسازی دامپزشکی

ارزش های سازمانی:

1- ارتقاء مستمر سیستم مدیریت کیفیت (QMS)

2- پایش و ارتقاء مستمر کیفیت محصولات در طول عمر مفید آنها

3- افزایش تعداد و تنوع محصولات

4- افزایش میزان رضایت مندی ذینفعان

5- افزایش میزان فروش و سهم بازار

6- ارتقاء سطح دانش و بهره وری در سازمان

7- افزایش رضایت متدی پرسنل و ارتقاء سطح آموزش

8- کاهش حوادث ، ریسک های زیست محیطی و ایمنی بهداشت

 

Certificate
Certificate

 

پس از تحقیقات و پیشرفت های مختلف در سال 2007 آن را به توسعه 4 فاز جداگانه تا سال 2016 مجهز به رویان دارو تصمیم گرفته شد.
فاز 1:

این مرحله از طرح توسعه در کارخانه ای قدیمی برای نوسازی در فضای بیش از 5000 متر مربع شامل سالن تولید، انبارها، نصب و راه اندازی آزمایشگاه های تنظیم بروز استانداردهای GMP اروپا. این مکان در کمتر از 9 ماه در “شهرک صنعتی شرق سمنان نزدیکترین  حالت به تهران واقع شده است صورت گرفت.


فاز 2:

در سال 2008 فاز 1 طرح توسعه ما با موفقیت خطوط تولید عامل با ظرفیت تولید سالانه 6 میلیون لیتر از محلول خوراکی و 5000تن پودر و مواد ضد عفونی کننده را هدف قرار داده است. این کمک دستیابی به ISO 9002 و GMP.
این دستاوردهای موفقیت آمیز بیش از 2 سال گذشته به ما دسترسی به بازارهای محلی و جهانی در حالی که فاز 2 در سال 2011 که شامل خطوط تولید تزریقی دامپزشکی در یک فضای بیش از 12000 متر مربع است.


فاز 3 و 4:

پس از بهره برداری از فاز 1 و 2 و در آینده نزدیک ما را عامل فاز 3 و 4 که شامل تزریقی بشر و داروهای خوراکی، واکسن هایدامپزشکی، سلام فن آوری و محصولات بیوتکنولوژی در حالی که هدف تبدیل شرکت تبدیل شدن به یکی از بزرگترین شرکت های داروسازی در سراسر آغاز شرق میانه تا سال 2016 نیز رشد در صادرات و جهان شمولی از محصولات تولیدی ما را به بازار داروهای بشرتعیین می کند.